Maininki-lehti mediakortti

Levikkitiedot

Ilmestymisaikataulu

Hinnasto

Muuta tietoa ja ehdot

Levikkitiedot

Maininki on Meri-Turun lehti. Se ilmestyy Hirvensalon, Satavan ja Kakskerran saarilla. Posti jakaa lehden alueen kotitalouksiin, ja lehti on jaossa alueen kaupoissa ja sen voi lukea myös netissä.

Maininki on ilmestynyt vuodesta 2008 lähtien ja se on alueellaan tunnettu.
Lehti painetaan nelivärisenä aikakausilehtikoossa. Painos on 4000 kpl. Katso tietoja levikkialueesta

ilmestymispäivät 2022

KuukausiIlm.päivä
(keskiv)
Varaukset
viim.
Aineisto
viim.
Joulukuu7.12.16.11.22.11.
Lokakuu26.10.
Syyskuu14.9.
Elokuu3.8.
Kesäkuu1.6.
Huhtikuu13.4.
Maaliskuu16.3.

ILMESTYMISPÄIVÄT 2023

KuukausiIlm.päivä
(keskiv)
Varaukset
viim.
Aineisto
viim.
Helmikuu1.2.11.1.18.1.
Maaliskuu22.3.1.3.8.3.
Toukokuu3.5.12.4.19.4.
Kesäkuu14.6.24.5.31.5.
Elokuu9.8.19.7.26.7.
Syyskuu20.9.30.8.6.9.
Marraskuu1.11.11.10.18.10.
Joulukuu13.12.22.11.29.11.

Toistoalennus jo kahdesta ilmoituksesta! Kysy tarkemmin
puh. 045 7836 5616 /Seppo Kemppainen
ilmoitukset@maininkilehti.fi.

Ilmoitushinnasto painettu lehti

hintoihin lisätään alv 24 %

ILM.
KOKO (mm)
NORM.
HINTA
VUOSISOPIMUS
6-8 ilm.
4-5 ilm.2-3 ilm.
Pieni
55×75
200,-á 100,-á 150,-á 175,-
1/8-sivu
pysty 40×115
vaaka 85×55
300,-á 150,-á 200,-á 250,-
1/4-sivu
pysty 85×115
vaaka 175×55
400,-á 200,-á 300,-á 350,-
1/2-sivu
pysty 85×235
vaaka 175×115
600,-á 300,-á 400,-á 500,-
1/1-sivu
210×280
(+3 mm leikkausv.)
1200,-á 600,-á 700,-á 850,-
1/1-sivu takakansi
210×250
(+3 mm leikkausv.)
1300,-á 650,-á 750,-á 900,-

ilmoitukset maininkilehti.fi-sivustolla

hintoihin lisätään alv 24 %

Natiivimainos etusivu 4 vko200,-
Yläbanneri 4 vko400,-
Oikea palsta 4 vko200,-

Myynti

Seppo Kemppainen, puh. 045 7836 5616

ilmoitukset(a)maininkilehti.fi

Julkaisija

Maininkilehti Oy | y-tunnus 2202166-2

Puistomäenkatu 21, 20810 Turku

Maksuehdot

  • 14 päivää netto. Hintoihin lisätään alv 24 %.
  • Lehti ei anna hyvitystä vähäisestä painovirheestä, joka ei vaikeuta ilmoituksen ymmärrettävyyttä eikä vähennä sen mainosarvoa. Lehden vastuu virheellisestä ilmoituksesta rajoittuu enintään ilmoituksen hintaan.
  • Peruutukset kirjallisesti viimeistään viikkoa ennen aineistopäivää. Mikäli peruutus tehdään myöhemmin, veloitamme 50 % ilmoituksen nettohinnasta. Aineistopäivän jälkeisistä peruutuksista veloitamme 100 % ilmoituksen nettohinnasta.
  • Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Tietoa levikkialueesta (Tilastot 2019):

Ostovoimakertymä /as.
Hirvensalo 36 220 €
Kakskerta-Satava 36 733 €
Turku 23 207 €
Mediaanitulo /as.
Hirvensalo 28 442 €
Kakskerta-Satava 27 017 €
Turku 19 967 €
Kesämökkejä
Kakskerta 1092
Satava 644
Hirvensal0 462
Ikärakenne
Asukkaita 11 403
alle 18-v. 3285
30-44 -v. 2426
45-59-v. 2397