Anneli Saariston konsertissa kuullaan Hirvensalon oman pojan Matti Rag Paanasen kappaleita

Anneli Saaristo konsertoi Hirvensalon Taidekappelissa sunnuntaina 2.3.2025 kello 16.00. Yleisön pyynnöstä -konsertti on Annelin musiikillinen lahja kuulijan avattavaksi: konsertissa kuullaan Matti Rag Paanasen kappaleita, joita Anneli on levyttänyt, mutta joita harvoin enää kuullaan.

Ohjelmistossa on myös muita helmiä Annelin15 levytetyltä albumilta, kuten Elämän tie Leijonakuningas-elokuvan soundtrackilta. Kaikkein rakastetuimmat ja toivotuimmat kappaleet, kuten La Dolce Vita, Appelsiinipuita Aavikkoon ja Evakon laulu kuuluvat luonnollisesti vakio-ohjelmistoon ja ne kuullaan konsertin aikana.

Suloinen diiva (silmäniskulla) pitää yleisön hyppysissään ensi tahdeista

lähtien, sillä luvassa on upeaa musiikkia, hersyvää huumoria sekä tarinoita

Anneli Saariston kunnioitettavan pitkän uran varrelta. Konsertin kesto on noin 90 minuuttia ilman väliaikaa.

Anneli Saaristoa säestää pianisti Eliina Taal. Eliina on musiikin maisteri ja pianopedagogi, freelance-pianisti, joka rakastaa jazzmusiikkia, mutta toimii myös laajasti erilaisissa yhtyeissä ja säestystehtävissä kevyen musiikin saralla.

Linkki lippujen ennakkomyyntiin: https://www.lippu.fi/artist/anneli-saaristo/anneli-saaristo-yleisoen-pyynnoestae-3785652/

Pyhän Henrikin ekumeeninen taidekappeli

Seiskarinkatu 35, Hirvensalo, Turku

p. 0440 550 370

taide.kappeli@gmail.com

www.taidekappeli.fi